آموزش ای اف تی در اصفهان

حال خوب و موفیت و ثروت با متد شگفت انگیز EFT

EFT  چیست و روش آشنایی ما 

همان طور که میدانید، در آکادمی توانگری به آموزش مهارت های نرم برای رسیدن به موفقیت در زمینه های مختلف مشغولیم که در این راه افتخار آشنایی با استاد آذری بزرگوار را داشتیم و برای حال خوب و موفیت و ثروت با روش شگفت انگیز EFT آشنا شدیم.

ای اف تی

تپینگ یا  ای اف تی (EFT (Emotiomal freedom technique یکی از روش های درمانی مکمل و بسیار قدرتمند است که بر اساس تحقیقات کلینیک های بالینی دنیا اثبات شده است، اثرگذاری بسیار بالا و سرعت در نتیجه گیری نسبت به روشهای رایج و متداول روی مشکلات مختلف از جمله استرس و اضطراب، ترس های مزمن (فوبیا)، ، دردهای مزمن، اعتیاد، کنترل وزن و باورهای محدود ،کار بر روی موانع مالی، موارد مربوط به کودک ونوجوان … به افراد در سنین مختلف کمک کند.

 

EFT  چگونه عمل می کند؟

در این روش با سرانگشتانمان به نقاط مشخصی بروی بدن ضربه می زنیم، و به این صورت که در مورد احساسات منفی و آزاردهنده یا علائم فیزیکی و درد در بدن صحبت می کنیم، که با اینکار در ابتدا به سیستم عصبی کمک می کنیم تا به ارامش برسد و به سیستم عملکرد مغزمان اجازه واکنش صحیح تری میدهیم. و در نتیجه میتوانیم سیستم گردش انرژی و هورمون های نامتعادل و سیستم  سمپاتیک و پاراسمپاتیک را به تعادل و تعامل برسانیم.

 

 

ضربه درمانی

در آموزش رایگان آموزش ای اف تی به بررسی این نقاط می پردازیم و افراد میتوانند به آزادسازی احساسات بپردازند

چرا باید  از تکنیک “ای اف تی” یا ” تپینگ” در زندگی روزمره مان استفاده کنیم؟

اگر شما هم این احساس برایتان آشناست و مدتهاست که حس می کنید در بن بست  ناخوشنودی،  بیماری و یا اضطراب گیر کرده اید و میان انواع درمان ها و روش های مکملی که  جز هزینه های گزاف برایتان نتیجه ای نداشته است سرگردان مانده اید .

و حالا تصور آرامش و موفقیت برایتان تنها یک رویای دور از دسترس است، اگر در گذر از رنج های گذشته ناموفق بوده اید و همچنان در گذشته مانده اید و حال  به دنبال راهی برای یک تسکین و کمی آرامش می گردید تا رضایت درونی را به زندگی روزمره تان برگردانید راهکار گمشده تان در دستانمان است.

تکنیک خارق العاده “ای اف تی یا “تپینگ” دقیقأ همان ابزاریست که به آن نیاز دارید! شیوه ای ساده، کاربردی و موثر.

 

“ای اف تی” فرآیندی قابل اجراست بر روی همه و با هر محدوده سنی از کودکان تا بزرگسالان، که می توان روی گستره وسیعی از مشکلات و ناراحتی ها و حتی اهداف خاص، بدون نیاز به هیچگونه ابزار یا تجهیزات خاصی انجام شود.

این در حالی است که نمی توان از ویژگی دیگر آن یعنی رسیدن به نتیجه مطلوب در کمترین زمان ممکن یا حتی فوری آن، غافل بود.

 

 

ای اف تی چطور بوجود آمد؟

در سال ۱۹۸۰ دکتر کالاهان بیماری به نام مری داشت که مبتلا به ترس مرضی از اب بود. یک روز او تصمیم گرفت برای مداروای مری از یک روش جدید استفاده کند و پا را از مرزهای معمول رواندرمانی فراتر گذاشت. او در حین رواندرمانی ضرباتی ملایم با سر انگشتان خود به زیر چشم مری می نواخت و او در مورد ترس خود از آب صحبت می کرد. در کمال تعجب دیدی ترس مری از آب به سرعت از بین رفته و از استخری که در آن نزدیکی بود، مقداری آب به صورت خود پاشید.

ای اف تی توسط گری کریگ در سال هزار و نهصد و نود و هفت میلادی ابداع و به دنیا معرفی ‌شده است.

وی مهندس فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد آمریکاست. هسته اصلی این روش را از دکتر روانشناس راجر کالاهان آموخته و برای تکمیل روش خود از ان ال پی یا برنامه‌ریزی عصبی کلامی استفاده بسیار برده است.

 

سایت اصلی گری کریگ (emofree.com) است.

 

 

نقاط ضربه درمانی در کدام قسمت از بدن هستند؟

جریان انرژی در بدن، به اندازه  دستگاه گردش خون، بسیار حیاتی است و باید مانند خون در بدن ما جریان داشته باشد و بتواند در سرتاسر بدن به راحتی و بدون هرگونه مانع و انسدادی، حرکت کند.

اما اگر مشکلی در اثر مسائل  و موارد مختلف در زندگی منجر به گرفتگی یا انسداد این مجراهای گردش انرژی شود آن گاه جریان گردش انرژی با اختلال مواجه می شود و این عدم تعادل در گردش انرژی شروع  و آغاز مشکلات مختلف از جمله بیماری های مزمن روحی و جسمی می شود.

نقاط مهمی که در ضربه درمانی به آنها ضربه زده می شود در واقع مهمترین کانال ها یا مریدین های انرژی در بدن ما هستند.

گرچه لازم به ذکر است که بیش از صدها کانال انرژی در سرتاسر بدن انسان وجود دارد اما با توجه به تحقیقات دانشمندان تصمیم  نهایی منجر به انتخاب تنها ۹ نقطه مهم شد؛ این نقاط نسبت به سایر نقاط در سیستم انرژی بدن قابل دسترس تر و آسان تر هستند. این ۹ نقطه اصلی همان نقاط ضربه درمانی می باشند. 

 

ای اف تی در ایران

در ایران چند عبارت برای معادل‌سازی‌ ای اف تی به کار گرفته می‌شود از جمله: طب سوزنی بدون سوزن، ضربه تراپی، ضربه درمانی، راه حل ضربه‌ای، تپینگ و… اما متداول ترین عبارت خود “ای اف تی” با املای متفاوت ای‌اف‌تی یا ئی اف تی و یا EFT می‌باشد.
ای اف تی یا ئی اف تی در ایران در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار توسط استاد فرهاد فروغمند معرفی شد.

وی نیز مهندس شیمی بوده و تنها نماینده رسمی و قانونی گری کریگ در ایران است. استاد فرهاد فروغمند مدیر سایت (eft.ir) است و برای ترجمه‌ها و دوره های آموزشی خود از مجوز رسمی گری کریگ برخوردار است.

ای اف تی در طی سالها تغییرات زیادی داشته اما هسته اصلی آن یکسان بوده و اگر تفاوتی در شیوه اجرای آن می بینید هم بخاطر به روز نگه داشتن آن است و هم این که تا قبل از سال دو هزار و هفده دستورالعمل جامعی برای آموزش ای اف تی وجود نداشت. اما از سال دو هزار و هفده، گری کریگ سعی در استانداردسازی آن داشته و هر سال استاندارد آن را در ابتدای سال میلادی منتشر می‌کند. استاد فرهاد فروغمند نیز با هر یک از این تغییرات و با اجازه از گری کریگ، دوره های سابق خود را اصلاح و به آموزه های دوره های جدیدش می افزاید.

 

eft

ضربه های شفابخش چه کمکی به حل مشکلات و بیماری افراد می کنند؟

به کمک ضربه زدن بر این کانال های انرژی مسدود شده در بدن، کاری می کنیم که انرژی ها به حرکت در بیایند و از حالت انسداد خارج شوند و به تعادل برسند. وقتی جریان انرژی در بدن به تعادل برسد، واکنش و عملکرد سیستم عصبی نیز به یک تعادل پایدار و ماندگار می رسد.

با ضربه زدن بر این نقاط کلیدی و مهم، میزان ترشح هورمون کورتیزول (هورمون استرس) و ایندروفین (هورمون مسکن درد و آرامش) در بدن کنترل و به تعادل میرسد.

آن چه “ای اف تی” یا “ضربه درمانی” یا “تپینگ” را از طب سوزنی و روش های رایج متداول بسیار قدرتمندتر و موثرتر می کند، استفاده از ابزار قدرتمندی به نام جمله سازی های صحیح برای قسمت ناخودآگاه فرد است؛ جملاتی دقیقأ مربوط به ان مشکل یا موضوع. پس در تکنیک قدرتمند “ای اف تی” با در دست داشتن دو ابزار بسیار کاربردی برای خوداگاه و ناخوداگاه موانع و منشأ مشکلاتمان را به راحتی از میان برمی داریم.

در آموزش رایگان آموزش ای اف تی به بررسی این نقاط می پردازیم و افراد میتوانند به آزادسازی احساسات بپردازند. 

 

برای دریافت فایل های رایگان EFT  اینجا کلیک کنید  (فایل صوتی پانزدهم)

#آگاه_توانگر_و_در_تعادل_باشید

وحید قنبریان نائینی

روانشناس عصبی کلامی

مدرس NLP – تند خوانی

مدرس متد طب سنتی و متد سیلوا

این نوشته در مقاله ارسال شده و با ای اف تی چیست؟، حال خوب و موفیت و ثروت با متد شگفت انگیز EFT، رها سازی احساسات، کنترل ذهن برچسب گذاری شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *