آموزش ان ال پی در اصفهان

آموزش ان ال پی در اصفهان

به حضور شما بزرگوارن می رسانم، مجموعه آکادمی توانگری با مدرسی اینجانب وحید قنبریان نائینی که دوره های تکنسین و پرکتیشتنر و مستر، ترینری  ان ال پی را از آموزشگاه های برتر کشوری همچون کانون ان ال پی و خانه ان ال پی ایران با مدیریت استاد سجاد زمانی آموزش دیده ام.

 

از سال ۱۳۹۶ شروع به برگزاری دوره های استاندارد مطابق با سرفصل های بین المللی ان ال پی به نمایندگی خانه ان ال پی در استان اصفهان اقدام کرده ام .

 

 

NLP چیست؟

علم ان ال پی در دهه ۷۰ میلادی توسط دو دانشجو به نام ریچارد بندلر و جان گریندر پایگذاری و ابداع شد. آنها نام NLP یعنی برنامه ریزی عصبی کلامی (Neuro-Linguistic- Programming) را انتخاب کردند که در سال ۲۰۱۲ کلمه ی برنامه ریزی به روانشناسی تغییر پیدا کرد.

 

 

عصبی :ما از طریق حواس پنجگانه خود و درک دنیای بیرون، دنیای درونی خود را خلق می نماییم و بر اساس آنها رفتار می کنیم.

کلامی: ما با استفاده از زبان، تفکرات و تجربیات خود، با دیگران ارتباط برقرار می کنیم.

برنامه ریزی: ما برای سازماندهی اندیشه ها و عملکرهای خود، آنها را در ذهنمان برنامه ریزی می کنیم. نتایجی که از تاثیرگذاری و تعامل با دیگران منتج می شود، نشان از برنامه ریزی ذهنی ما دارد.

ذهن انسان مانند یک کامپیوتر قدرتمندی است، که از ۴ ماهگی دوران جنینی شروع به برنامه‌ریزی می‌شود.

ان.ال.پی با تکنیک‌هایی که دارد به شما کمک می‌کند تا زندگی‌تان را آنطور که دوست دارید، بسازید. با یادگیری دانش ان.ال.پی از قدرتی که در اختیار دارید آگاه می‌شوید و از این قدرت در ایجاد تغییرات مفید در زندگی خود استفاده می‌کنید.

 

NLP دستورالعملی برای مغز و ذهن است.
NLP تمرکز به واقعیت ها دارد و نه حقیقت.
NLP راه حل مدار، هدفمدار و تمرکز روی ابزارها دارد.
N = فکر کردن و دیدن
L = صحبت کردن و گوش دادن
P = عمل کردن و احساس کردن

 

کاربرد های ان ال پی

ان ال پی NLP به عنوان نسل جدید روانشناسی تاکید بر عمل، تغییر و اثر بخشی دارد. این علم از طریق رویکردی جدید به ما یاد می دهد که افراد موفق چگونه از این ساختارها استفاده کرده اند.

زمانی را بیاد بیاورید که تلفن های همراه به اندازه یک تکه آجر بودند. تنها کاری که میکردند فقط مکالمه تلفنی بود( آنهم اگر آنتن میدادند). ولی امروزه با پیشرفت علم، گوشی هایی وارد بازار شده اند که علاوه بر تماس میتوانید ایمیل ها را چک کنید، عکس و فیلم بگیرید و… این مثال را با علوم تغییرات فردی مقایسه میکنیم.

زمانی برای رفع فوبیا (ترسهای واهی)، وسواس و از بین بردن خاطرات ناگوار، نیاز به پروسه چندین ماهه روانشناسی بود که این مشکلات رفع شود ولی امروزه به کمک علم ان ال پی این درمانها به روزها و حتی ساعت ها محدود شده است. همچنین در ورزش، تجارت، فروش و.. کاربردهای گسترده ای دارد.

اگر فرآیند ترس (ترس از ارتفاع، آسانسور، حضور در جمع و..) را بررسی نماییم، به این مطلب میرسیم که واقعا خود ارتفاع یا تاریکی و غیره نیستند که مارا میترسانند، بلکه مغز ماست که باعث ترس میشود.

وقتی ما به محیطی شرطی میشویم، مثل این میماند که روی ما کلیدی نصب کرده اند و وقتی در آن شرایط قرار میگیریم، کلید زده میشود و آن رفتار یا ترس انجام میشود. در ان ال پی NLP تکنیک هایی وجود دارد که این حالت ترس و رنج را به لذت تبدیل میکند و حالت شرطی را تغییر میدهد.

تمرکز ما در NLP به آگاهی، خودشناسی، تغییر چشم انداز، انعطاف پذیری، بالا بردن قدرت انتخاب، و هنر بهتر زندگی کردن است.

NLP سریع بودن، بزرگتر بودن، بهتر بودن، همه جا قهرمان بودن، با افکار مثبت دیگران را متقاعد کردن نیست بلکه صداقت، آگاهی، افکار باز داشتن، و با عشق با خود و دیگران برخورد کردن، خود را شناختن، استعدادهای منحصر به فرد خود را فعال کردن، با چشم دل دیدن و انگیزه ایجاد کردن می باشد .

هرکجا عملکرد و نتیجه خوب بود پس NLP بوده است .

NLP را می توان آسان یاد گرفت، تاثیرگذاری آن عمیق بوده، تکنیکهای عملی هدفمدار و راه حل مدار، هنر زندگی، موقعیت، تعهد به خود، توانایی در گروه، سیستمی، خلاقیت، علم مدیریت، مدیریت خود، پر انرژی، جذاب، توانایی ارتباطات موفق، دستورالعمل برای ذهن، بدون مرز، رقص زندگی، انعطاف پذیری بالا، خنده و لذت از زندگی می باشد.

با علم و دانش ان ال پی می توان کلیه ی ویروسهای ذهنی مربوط به گذشته را پاک و خنثی نمود و ذهن را مجدد پردازش و برنامه ریزی کرد. تا بتوانیم نتایج بهتر، کیفیت بهتر و موفقیت های بیشتری را در زندگی کسب کنیم.

با گذراندن دوره های ان.ال.پی زندگی شما شیرین و هدفمند خواهد شد چرا که امروزه ان.ال.پی در تمام عرصه های قابل تصور زندگی قدم گذاشته و اکنون در :

آموزش و پرورش – تربیت فرزند – بهداشت – مشاوره – درمان – رشد شخصی – ورزش -کار و تجارت – اصول ارتباطات کاربرد دارد.

 

شما همینطور می توانید با گذراندن دوره های ان.ال.پی به نتایج ذیل برسید :

 • تحول در اندیشه و رفتار و ارتقای عزت نفس
 • بالا بردن سطح اعتماد به نفس و نیل به موفقیت در کلیه جوانب زندگی
 • دستیابی به اهداف
 • برقراری و ایجاد روابط مناسب و مطلوب و صمیمی با افراد
 • دستیابی به ضمیر ناخودآگاه و بهره برداری از قدرت ها و توانائی های عظیم و نهفته در آن• پرورش خلاقیت و توانائی های خود
 • بالا بردن مهارت شخصی در زمینه متقاعد کردن دیگران
 • غلبه بر تاثیرات و تجربه های منفی گذشته
 • کنترل احساسات
 • ترک عادت های نامطلوب
 • ایجاد درک متقابل بین شما و مراجعین، مشتریان و همکارانتان
 • روش های خلاق برای حل مشکلات شخصی، شغلی و خانوادگی
 • بهره گیری کار آمدتر از زمان
 • با لا بردن قدرت کلامی خود
 • دستیابی به مهارت هایی که همیشه آرزوی آنرا داشته اید
 • بهره مندی هر چه بیشتر از مواهب زندگی
 • مدیریت زمان

 

در این علم شما با تجسم خلاق و اجرای برخی تکنیک ها براحتی سیستم عصبی خود را تغییر می دهید.

برای اثبات حرف هایم شما را دعوت به تمرینی می کنم. لطفا چشم ها را ببندید (البته بعد از خواندن این متن) سپس در تصور خود به آشپزخانه رفته و از یخچال یک لیمو ترش را برداشته و با کارد به دو نیم تقصیم کنید. یک تکه را در دهان گذاشته و بین دندانها فشار دهید. در این حال مزه ترشی لیمو را حس خواهید کرد. میبینید!!

در حال اجرای این تمرین، بزاغ دهان شما ترشح شده و کاملا حس خوردن لیمو تداعی می شود. این تمرین نشانگر این است که ما میتوانیم بصورت آگاهانه روی ذهن خود و اطرافیان تاثیر بگذاریم.

 

تاثیر آگاهانه بر روی ذهن دیگران

اگر بخواهیم فرق ان ال پی را با سایر علوم دیگری که در زمینه تحولات فردی هستند بگوئیم، میتوان گفت که: فرض کنید وارد اداره ای می شوید و بدنبال گرفتن امضایی از مسئول مربوطه هستید، ولی نمی دانید کدام اتاق است.

در این حالت از طبقه اول و اتاق اول شروع می کنید و تا اخرین طبقه در پی او هستید و سرانجام با سعی و خطا او را پیدا میکنید. اما در این علم شما به وسیله مربی و تکنیک ها، مستقیما به اتاق مورد نظر میروید. به همین دلیل است که امروزه درمانهای این علم سریعتر از سایر علوم است.

منتظر حضور شما در دوره های ان ال پی هستیم.

وحید قنبریان نائینی

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *